? אודות אייל עמית מיסד אתר - מדריך הוצאה לאור
מדריך הוצאה לאורכל השלבים כל הדרכים כל האפשרויות
לוגו - מדריך הוצאה לאור


אודותיי


שמי אייל עמית, בן 36, יליד גבעתיים, נשוי + 2, תושב פרדס חנה-כרכור, יוצא יחידת פיתוח מודיעין, מהנדס אלקטרוניקה (לשעבר).

מאז שעזבתי את עולם ההיטק הספקתי לעשות הרבה דברים ובינהם לחרוש את המזרח, את דרום ומרכז אמריקה וגם קצת את אפריקה. עבדתי שנתיים בנגרייה, פתחתי הוצאה לאור, יצאתי עם מופע מוסיקלי לילדים, סיפרתי סיפורים מעל במות, העברתי חוגי בית למבוגרים ובשלוש וחצי השנים האחרונות שימשתי כמנהל השיווק של חברה לעיצוב תאורה.

עד כה כתבתי שני ספרים ובקרוב יראה אור ספרי השלישי: הספר הראשון, צבע בכחול וזרוק לים, נכתב במהלך מסע בדרום אמריקה עם שחרורי משירות קבע. 38 סיפורים קצרים שנכתבו בעקבות שוד אלים שחוויתי עם אקדח טעון לתוך ראשי. הספר יצא לאור בשנת 2001 ומאז ועד היום זוכה למעמד של ספר פולחן בקרב המטיילים בדרום אמריקה.

הספר השני כושי בלאנטיס, נכתב בשנה האחרונה ללימודי באוניברסיטה וראה אור בשנת 2005. סיפור פנטזיה המבוסס על סיפורי האישי - על הרצון לקום, ללכת אחרי הלב ולעשות שינוי בחיי. מפאת נושא הספר השנוי במחלוקת (עבדות ההייטק) הספר זכה לחשיפה תקשורתית רבה.

באותה שנה הקמתי את מוזה הוצאה לאור. הוצאת ספרים המשמשת בית ליצירותיי וליצירותיהם של סופרים אחרים. את ספרי ההוצאה ניתן להשיג בכל חנויות הספרים ובאתר ההוצאה (הפצה: ליאור שרף)

חשוב לי להדגיש כי מוזה הוצאה לאור הנה הוצאה מסחרית לכל דבר, אך העובדה שהמו"ל הוא גם סופר, עושה את ההבדל (כפי שאתם מבינים ממדריך הוצאה לאור זה).

עוד בשנת 2001 כשהתחלתי לחפש בית חם לספרי הראשון, הבנתי שמדובר במשימה לא פשוטה. להזכירכם, באותם שנים האינטרנט עוד היה בחיתוליו ומידע בנושא היה קשה במיוחד להשגה. את המידע הכי אמין והכי רלונטי מצאתי בספרו הכרוך של צביקה רייך (324 עמודים) – "מדריך מקיף לסופרים, מוציאים לאור, לעורכים, למעצבים, למפיקים, לעורכי דין, לעוסקים בדפוס ולאנשי ספר".

רכשתי את הספר וקראתי את כולו (גם את הנושאים שלא היו בהכרח רלונטיים לשלב בו הייתי). הספר לא הפך אותי ל"מומחה" בתחום, אך בהחלט חיבר אותי לעולם הזה (ועורר בי את החשק לעסוק בתחום הזה - מה שבאמת קרה כמה שנים מאוחר יותר). בשלב הראשון פניתי ל 12 הוצאות לאור. המתנתי כמעט שנה עד שמכתבי הסירוב הקרירים והלקוניים נשלחו אלי בדואר. מבאס מאוד! אבל לא הרמתי ידיים. המשכתי לחפש. דיברתי עם כל מי שאני מכיר. כשהגעתי גם לכמה סופרים (דרך חברים של חברים) ונדהמתי לגלות כמה צרות עין ישנה בעולם הספרותי. שיחת טלפון אחת זכורה לי במיוחד. שוחחתי עם סופרת, שלא אזכיר כאן את שמה. היא דיברה אלי בכזאת רישעות ופשוט ניסתה להוציא לי את כל האוויר מהמפרשים. באותו יום נשבעתי לעצמי שאם רק תהיה לי ההזדמנות אני אנהג אחרת ותמיד אשמח לעזור ולשמש אוזן קשבת לכל יוצר צעיר הפונה אלי.

בסופו של דבר, אחרי שהצלחתי לגייס ספונסר (משקפשים – חנות למשקפי שמש ואופטיקה) שמימן חצי מעלות הפקת הספר. מצאתי לי הוצאה קטנה ונחמדה (ניר שחר) שבה ראה הספר אור.

ארבע שנים מאוחר יותר, בשנת 2005, חיפשתי לי שוב מוציא לאור. הפעם, כבר היה לי איזשהו רזומה. כתבות בעיתונים, נתוני מכירות יפות מאוד... זה בהחלט עזר ומיד קיבלתי שני חוזים מהוצאות לאור גדולות. עיניי כמעט חשכו כשקראתי את תנאי החוזים. תמלוגים אפסיים, השתתפות גדולה במימון המהדורה הראשונה (באותם שנים זה עוד לא היה מקובל ומובן מאליו כמו היום), סעיף אופציה הכובל אותי להוצאת הספרים, ויתור על כל זכויות המישנה ועוד סעיפים דרקוניים כאלו ואחרים.
אמרתי די!
לא עוד!
הנה ההזדמנות שלי.
אני הולך עם הלב!
אני מקשיב ומיישם בדיוק את מה שהספר שלי (כושי בלאנטיס) מדבר עליו.

מוזה הוצאה לאור והספר- כושי בלאנטיס הושקו באותה שנה בחגיגה מפוארת ושמחה עם למעלה מ- 300 חברים על גג מסעדת הטאלי - 24 רופי ברחוב שוקן 41 בתל אביב.

את הזכויות על הספר הראשון קניתי בחזרה. הדפסתי כריכות חדשות עם הלוגו וצירפתי גם אותו למוזה הוצאה לאור. מאז הספקתי להוציא לאור בין היתר גם את ספרו של השחקן עמי סמולרציק / איפה אתה, ואת ספרו של מדריך הטיולים גילי חסקין / שבוי בקסמה (שנעצר בהודו בעקבות כדור רובה שנתגלה בתיקו).

את ההבטחה שלי לא שכחתי. מאז ועד היום אני תמיד שמח לעזור לכל יוצר בתחילת דרכו הפונה אלי. השמועה עשתה כנפיים והיום גם פונים אלי סופרים שהוציאו לאור את הספר שלהם בהוצאה אחרת ופשוט לא יודעים מה לעשות.
"הספר ראה אור אבל אין מכירות...", "המוציא לאור שלי נחמד מאוד אבל אין לספר שום יחסי ציבור...", "איך אני מוכר את הספר שלי באינטרנט?..." – שאלות אופייניות שרבים שואלים. לכולם אני משתדל מאוד לעזור ומוצא את עצמי חוזר שוב ושוב על אותם הסברים ועונה שוב ושוב על אותן שאלות.
תמיד רציתי להקים אתר כזה - מדריך הוצאה לאור מסודר עם כל השאלות והתשובות. אתר שבו אוכל לשתף אתכם בכל הידע והניסיון שצברתי במהלך השנים האחרונות – הן כסופר והן כמו"ל.

כפי שציינתי בדף הבית של אתר זה - מדריך הוצאה לאור זה נבנה במיוחד בשבילכם, מוגש לכם בחינם ובאהבה רבה ממני. מבחינתי זו הדרך שלי להגיד תודה ולהחזיר לכם אהבה על כל השנים שבהן קיבלתי וממשיך לקבל אהבה ממכם, קוראי היקרים! אני מקווה שמדריך הוצאה לאור זה יהיה לכם לעזר.
מאחל לכם הצלחה רבה בהמשך הדרך.
האמינו בעצמכם ולעולם לעולם אל תאבדו תקווה.

שלכם
אייל עמית

נ.ב. – למעוניים לקרוא עוד אודותי ועל מעללי, מוזמנים לבקר בבלוג שלי – הטור של אייל עמית.